portfolio web templates

Introduction to the iOS SDK

Apple Yetkili Eğitim


Swift programlama dilini kullanarak iOS'ta ilk uygulamalarınızı nasıl oluşturacağınızı ve çalıştıracağınızı öğrenin. Bu 3 günlük, uygulamalı eğitim size iPhone ve iPad için uygulamalar oluşturmak için ihtiyacınız olan ortak araçları, arayüz öğelerini ve tasarım kalıplarını öğretir. iOS teknolojilerinin ayrıntılı açıklamalarını, Apple'ın geliştirme araçlarının uygulamalı kullanımını ve Swift'te ortak iOS temel yapısını kullanan kodlama alıştırmalarını içerir.


Eğitim Amaçları


Hangi Konuları Öğreneceksiniz:

- iOS SDK kullanarak yerel uygulamaların nasıl oluşturulacağını

- Xcode ve Simulator’ün nasıl kullanılacağını

- Ortak gezinme, dolaşma kalıplarını ve kullanıcı arayüzü denetimlerini nasıl kullanacağınızı


Eğitim Kitlesi


- Yazılım Geliştiriciler

- Yazılım Mimarları

- Teknoloji Danışmanları


Ön Koşullar


- iOS geliştirme videolarına başlarken: Apple'ın gelişmiş mobil cihaz donanımı, modern uygulamaların özellikleri, iOS yazılım geliştirme seti, Apple geliştirici programları ve Apple'ın güvenlik ve dağıtım yaklaşımı hakkında bilgi edinin.

- Temel bilgisayar programlama kavramları: Değişkenler, dizeler, mantık ve sınıflar dahil olmak üzere bilgisayar programcılığının temel kavramlarıyla rahat olmalısınız. Eğitimin bir parçası olarak kod yazmanız beklenmektedir. 

- Introduction to Swift: Oyun alanlarından protokollere, Swift programlama dilinin temel yapı taşlarını nasıl kullanacağınızı inceleyin, keşfedin ve gösterin.


Konular


Arayüz Oluşturucunun Temelleri

Arayüz oluşturucunun içinde nasıl gezineceğinizi, tuval, kod öğeleri ve etkileşim üzerine öğeleri ekleyin.


Veriyi Görüntülemek

Etiket ve resim ekleyerek bir uygulamanın başlangıcını oluşturmak için arayüz oluşturucuyu kullanın. 


Eylem Kontrolleri

Bir sahneye düğmeler, anahtarlar ve sürgü eklemek için arabirim oluşturucusunu kullanın. Eylemler ve çıktılar oluşturun, bazı temel kodlar yazın ve bu araçların birlikte nasıl çalıştığını öğrenin.


Otomatik Düzen ve Yığın Görünümleri

Kusursuz olarak tasarlanmış kullanıcı arayüzleri oluşturmak için otomatik düzen temellerini öğrenin. 


Geçiş ve Navigasyon Kontrolleri

Bir görünüm denetleyicisinden diğerine geçiş yapmak için geçişi nasıl kullanacağınızı ve görünüm denetleyicileri arasındaki ilişkileri nasıl tanımlayacağınızı öğrenin. Gezinme denetleyicilerinin, ilgili veya hiyerarşik içeriği görüntüleyen sahneleri yönetmenize nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin. 


Sekme Çubuğu Denetleyicileri

Farklı türde bilgileri veya farklı çalışma modlarını düzenlemek için sekme çubuğu denetleyicilerini nasıl kullanacağınızı öğrenin.


Görünüm Denetleyici Yaşam Döngüsü

Bu önemli sınıfın potansiyelini anlayabilmeniz için görünüm denetleyicisi yaşam döngüsü hakkında daha fazla bilgi edinin.


Basit İş Akışları Oluşturma

Basit iş akışları ve tanıdık gezinme hiyerarşileri tasarlamak için şimdiye kadar öğrendiğiniz kavramları bir araya getirin. 


Uygulama Anatomisi ve Yaşam Döngüsü

Farklı yaşam döngüsü durumları ve uygulama evreleri aracılığıyla hareket ederken mantık yürütmek için yetkilendirmeleri keşfedin. 


Model Görünümü Denetleyicisi

Dosyaları, yapıları ve sınıfları Model Görünümü Denetleyicisi adı verilen bir tasarım deseninde nasıl düzenleyeceğinizi öğrenin. 


Tablo Görünümleri

Bir iOS uygulamasında tablo görünümleri oluşturmanın temellerini öğrenin.


Orta Seviye Tablo Görünümleri

Özel hücreler oluşturarak, hücreleri dinamik olarak ekleyerek ve kaldırarak, formları veya diğer değişmeyen listeleri sunmak için statik tablo görünümlerini kullanarak ve kullanıcının hücreleri silmek için hızlıca kaydırmasına izin vererek tablo görünümlerinizi nasıl özelleştireceğinizi öğrenin.


Veriyi Kaydetmek

Dosyaları uygulamanızın belgeler dizinine kaydetmek için bir protokol olan Nscoding'i kullanarak veri kalıcılığını nasıl uygulayacağınızı öğrenin.


Sistem Görünümü Denetleyicileri

Uyarıları görüntülemek, içerik paylaşmak, mesaj göndermek ve bir iOS cihazında kamera ve fotoğraf kitaplığına erişmek için çeşitli sistem görünümü denetleyicilerinin nasıl dahil edileceğini keşfedin. 


Karmaşık Giriş Ekranları Oluşturmak

Statik ve dinamik tablo görünümlerinin bir kombinasyonunu nasıl kullanacağınızı öğrenin. Her türlü iş bilgisine zarif bir görünüm kazandıran özel iş akışları oluşturmak için denetimleri ve görünümleri nasıl kullanacağınızı keşfedin.


İnternet ile çalışma: HTTP ve URLSession

İnternet verisinin nasıl alınıp gönderildiğini keşfedin, URL nasıl çalışır, URL kullanarak uygulamanızın içerisine nasıl veri çekebileceğinizi öğrenin.


İnternet ile çalışma: JSON kod çözme

Temel JSON okuma ve yazma öğrenin. Json'u Swift türlerine ve kendi özel model nesnelerinize nasıl dönüştüreceğinizi keşfedin.


İnternet ile çalışma: Eşzamanlılık

iOS'taki eşzamanlılık sistemi hakkında bilgi sahibi olun ve kullanıcı arayüzünü güncelleyen kodun doğru yerde nasıl kullanıldığını öğrenin.

Apple sertifikalı eğitmen ve danışmanlarımızın nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin...

Copyright (c) 2020 GetInfo | Tüm hakları saklıdır.