easy site creator

Final Cut Pro X

Apple Yetkili Eğitim


Final Cut Pro 10.4 başlangıç seviye kullanıcıların ve video profesyonellerinin inanılmaz sonuçlar elde ettiği devrimsel bir video düzenleme yazılımıdır. Bu 3 günlük uygulamalı eğitim ile arayüz bileşenlerine hakim olacak ve düzenleme fonksiyonlarını kullanmaya başlayacaksınız. Gerçek hayat medya içeriklerini kullanarak video düzenlemeye pratik yaklaşımları basit tekniklerden ileri seviye özelliklere kadar öğreneceksiniz.


Eğitim Amaçları


Bu eğitim size aşağıdaki becerileri kazandırır:

- Kütüphaneleri kullanarak projeleri ve medya dosyalarını yönetirsiniz.

- Video ve ses dosyaları için çok hızlı ve akışkan düzenleme teknikleri ile çalışırsınız. 

- Zaman çizelgesi üzerinde bulunan klip dosyalarına ince ayar yapabilirsiniz. 

- Kliplerin uzunluklarını ayarlayarak aralarına efektler ve geçişler ekleyebilirsiniz. 

- 3 Boyutlu başlıklar, 360º video kullanımı ve çoklu kameralarla çalışmayı öğrenirsiniz.

- Alt metinler oluşturabilirsiniz.

- Görüntüleri renk düzenleme efektleri ile düzenleyebilirsiniz.

- Projenizi tamamlayarak paylaşabilirsiniz. 


Eğitim Kitlesi


Kimler Katılmalı:

- Bu eğitim, uygulamalı ve etkileşimli bir eğitimde Final Cut Pro X’in yazılım özelliklerini keşfederek, profesyonel kalitede video düzenleme ile uğraşmak isteyen herkes içindir. 


Ön Koşullar


Bu eğitime katılmadan önce bu konulara aşina olmalısınız:

- macOS ve temel bilgisayar kullanımı

- Video düzenleme terminolojisi (önemle önerilir)


Konular


Başlangıç

Derse ilişkin Medya dosyalarını indirip hazırlayın ve Final Cut Pro’nun temel iş akışını anlayın. 


Medya Dosyaların İçe Aktarma

Klip, etkinlik ve kütüphane taşıyıcı ayarını tanımlayın. Dahili ve harici medya dosyaları arasındaki farkı öğrenin. Bir kamera arşivi oluşturun. Belgeleri Finder üzerinden ve Media Import ile içe aktarın. 


Klipleri Organize Etme

Kliplere ve klip etki alanlarına anahtar kelimeler uygulayın; kliplere notlar ve puanlar ekleyin; kliplerdeki kişileri ve kompozisyonları baz alarak Smart Collection’lar oluşturun; rol kavramını anlayarak atamaları yapın.  


İlk Düzenlemeyi Yapma

Bir proje oluşturun; bir hikaye kurgusunun etkisini ve çekiciliğini anlayın; ana hikaye kurgusuna göre klipleri ekleyin, çıkarın ve yeniden düzenleyin; kliplerin storyboard dosalarını yığın dosya olarak birlikte düzenleyin; kliplerinizde Ripple, Roll ve Slip komutlarını kullanın; Blade aracını kullanın; boş klip ile değiştirin ve düzenlemeye dahil edin. Bağlantı düzenlemelerini yapın, bağlantılı bir hikaye kurgusu oluşturun ve düzenleyin, ses seviyelerini düzenleyin, projeyi bir medya dosyası olarak kaydedin.


Kurguyu Yeniden Düzenleme

İki tür proje çoğaltma tekniği arasındaki farkı tanımlayın; yer değiştirme seçeneklerini anlayın; görev notları ve klip senkronizasyonu için marker’ları kullanın; bir ses klibi oluşturun ve düzenleyin; Trim to Playhead ve Trim to Selection komutlarını kullanarak bir klibin uzunluğunu ayarlayın.


Kurguyu İyileştirme

Farklı kliplerin oynama hızlarını değiştirin; kliplerin görünümlerini efektler ile değiştirin; geçişleri kullanın; dönüştürme araçlarını ve kompozisyon kontrollerini ayarlayın; birleştirme klipleri oluşturun. 


Kurguyu Sonlandırma

Bir lower third ekleyin ve düzenleyin; 3 boyutlu bir başlık ekleyin ve düzenleyin; ses ve videoyu birbirlerinden ayırarak düzenleyin; sese anahtar kare ekleyin; Color Board, Color Wheels ve Color Curves ile bir görüntünün renklerini değiştirin. 


Projeyi Paylaşma

Bir medya dosyasını dışa aktarın; medya dosyasını çevrimiçi bir sunucuya gönderin; birden fazla platformda yayınlamak için bir bundle oluşturun; XML iş akışını öğrenin; Compressor dışa aktarma seçeneklerini entegre edin.


Kütüphaneleri Yönetme

Dahili ve harici medya dosyaları arasındaki farkı öğrenin; medya dosyalarını ‘yönetilen’ ve ‘referans alınmış’ olarak içe aktarın; klipleri kütüphaneler arasında kopyalayın ve taşıyın; medya dosyalarını tek bir konumda birleştirin.


İş Akışınızı İyileştirme

Yeni projeler için elle oluşturulan seçenekleri öğrenin; çiftli sistem kayıtlarını senkronize edin; bir chroma key oluşturun; çok kameralı bir iş akışı oluşturun; 360º video kurgusunu hazırlayın; alt metinleri hazırlayın ve paylaşın. 

Apple sertifikalı eğitmen ve danışmanlarımızın nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin...

Copyright (c) 2020 GetInfo | Tüm hakları saklıdır.